ALL ON FOUR PROTEZLER NEDİR?

All On Four Park Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Kuşadası

Dişlerin bir kısmının yada tamamının kaybı gibi durumlarda dental implantlar en konforlu tedavi seçeneğidir. Fakat dişlerin kaybını takiben çene kemiği yükseklik ve genişlik bakımından çok fazla kayba uğramış olabilir. Yapılacak protez ile sadece kaybedilen dişlerin değil, erimeye maruz kalmış çene kemiğinden kaynaklanan doku kayıplarının da telafi edilmesi gerekebilir.

Her çenede minimum 4 adet dental implant kullanarak hastanın diş ve doku kayıplarını AYNI GÜN tamamlayan vidalı hibrit sistemlere ALL ON FOUR PROTEZLER denir. Hastaya kullanacağı geçici protez implantların yerleştirildiği gün takılır. Tam protez kullanan hastalar sabit bir protez kullanmanın rahatlığına ulaşırken, yerleştirilen implantlar sayesinde çene kemiğindeki erime de durdurulmuş olur.

ALL ON FOUR protezlerde dental implantlar belirli açılarla yerleştirilir. Bunun sebebi ağızdaki kemik kaybı nedeniyle üst çenede sarkmış sinüs boşluklarından, alt çenede ise sinir kanalından uzak durmak ve bu yapılar sebebiyle arka bölgelere implant konamamasının dezavantajlarını yok etmektir.

Kemik dokusunun ciddi biçimde azaldığı durumlarda kemik dokuyu artırmaya yönelik cerrahi işlemlerin uygulanması, zaman içinde bu cerrahilerle ilişkili komplikasyon risklerini artırır. All on four prosedürü sayesinde minimum cerrahi işlem yapılarak bu cerrahi komplikasyon riskleri de azaltılmış olur.

Randevu Al
1
💬Nasıl yardımcı olabilirim?
Selam👋🏻Nasıl yardımcı olabilirim? Hemen tıklayın, size yardımcı olalım.