Implant Nedir? Süreç nasıl işler?

Park Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Kuşadası

Implant nedir?

Implant; titanyumdan imal edilmiş diş kökünü taklit eden bir materyaldir. Çene kemiğine mükemmel uyumluluk sağlar yani bio uyumludur.

Implant uygulaması için diş hekimi tarafından çene kemiğinde yerleştirilecek implanta uygun çapta ve uzunlukta yuvalar açılır. İmplantlar uygun teknik ve hijyen şartlarıyla çene kemiğine yerleştirilir.

Implant üstü protez yapımı ne kadar sürer?

Ilk olarak implant diş hekimi tarafından çene kemiğine yerleştirilir ve 2-6 ay implatın kemikle bütünleşmesi beklenir. Sonrasında yapılacak protez tipine göre prosedürler takip edilir ve protez tamamlanir. Lokal anestezi uygulandığı için hasta ağrı sızı hissetmez. Uyuşukluk geçtikten sonra agri kesicilerle süreç rahat atlatılır.

Implant cerrahisi ağrılı bir tedavi mi?

Implant cerrahisi sırasında diş hekimi tarafından lokal anestezi uygulandığı için ağrı hissedilmez. Diş hekiminin tavsiyelerine uyulup verilen ilaçlar doğru kullanılırsa sorunsuz bir tedavi süreci yaşanır.

Implant üstü protezlerin tamamlanması sonrasında bakim gerekir mi?

Kendi dişlerimize yaptığımız bakımları ve kontrolleri implant üstü protezimiz tamamlandıktan sonra da devam ettirmeliyiz. Tedavi bittikten sonra dislere düzgün bakilmiyorsa, kendi dislerimiz gibi impantlar ve çevre dokular da zarar görebilir.

Her hastaya implant yerleştirilebilir mi?

Radyografi görüntüleme sistemleri ile kemik yapısı uygunluğu değerlendirdikten sonra, sağlık durumu iyi ve büyüme çağını atlatmış kisilere implant tedavisi uygulanabilir.

Implant uygulanacak bölgede kemik yetersizliği varsa ne yapılır?

Yapılacak proteze en uygun desteğin verilmesi için implant yerleştirilmesi gereken bölgede yeteri kadar kemik bulunmuyorsa hekim sert yada yumuşak doku greftleri ile bölgeyi implant yerleştirilmesine uygun hale getirir

Dis çekimi sonrası hemen implant yerleştirilebilir mi?

Bölgedeki sert ve yumuşak dokular uygunsa diş çekimi sonrası implant yapılabilir.

Randevu Al
1
💬Nasıl yardımcı olabilirim?
Selam👋🏻Nasıl yardımcı olabilirim? Hemen tıklayın, size yardımcı olalım.